Wytrzymałe płaszczowo-rurowe wymienniki JAD ze stali nierdzewnej - Ter Went
Oferujemy płaszczowo-rurowe wymienniki ciepła wyprodukowane ze stali nierdzewnej przeznaczone do pompowych instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!
15572
page-template-default,page,page-id-15572,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.4,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Wymiennik Ciepła

Wymienniki ciepła typu JAD

Płaszczowo-rurowe wymienniki ciepła zostały wyprodukowane ze stali nierdzewnej. Wymiennik typu JAD przeznaczony jest do pompowych instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Jego konstrukcja obejmuje płaszcz oraz wężownice wykonane ze spiralnych rurek. Wymienniki ciepła typu JAD wykorzystuje się w wielu branżach. Stosowane są na rynku chłodniczym, spożywczym oraz przemysłowym. Wymienniki ciepła JAD charakteryzują się kompaktową budową. W zestawieniu z powierzchnią wymiany ciepła zapewniają one wysoką wydajność. Wymiennik JAD dobiera się na podstawie kilku istotnych parametrów. Istotnym czynnikiem jest wielkość powierzchni wymiany ciepła – z uwagi na nią wymienniki dzieli się na 3 rodzaje:

JAD – 3/18 – 2,1 m2

JAD – 5/36 – 4,2 m2

JAD – 6/50 – 5,7 m2.

Wymiennik ciepła
Wymiennik ciepła

Kolejny ważny wskaźnik stanowi max. temperatura, która wynosi 150°C. Kluczową rolę odgrywa też średnica przyłącza – wymiennik JAD 6.50 będzie miał przekrój DN 50 mm. Wraz z jej wartością rośnie waga urządzeń. Najmniejsze ważą ok. 20 kg, a największe sięgają niemal 700 kg. Przykładowo, wymiennik JAD 3.18 o średnicy DN 32 mm ma wagę 26 kg. Oprócz tego większość modeli posiada max. ciśnienie wynoszące 1,6 Mpa. W sposobie oznaczania ważne jest podanie typu urządzenia – JAD. Wymiennik ciepła powinien również zawierać podstawowe informacje o parametrach. Są to wymiary, odmiana króćców, przystosowanie oraz materiał kołnierzy. Każdy wymiennik JAD 6.5 nadaje się do najbardziej wymagających zastosowań. Jego dużą zaletą jest praca w pozycji pionowej. Korzystając w ten sposób z wymiennika ciepła 3.18 zyskuje się więcej miejsca w pomieszczeniu. Mogą być one dodatkowo wyposażone w izolację oraz podpory. Każde urządzenie typu JAD to wymiennik ciepła sprawdzający się do standardowych instalacji przemysłowych.