Wentylatory dachowe nawiewne do wentylacji mechanicznej pomieszczeń - Ter Went
Oferujemy sprawdzone wentylatory dachowe służące do wentylacji mechanicznej i wspomagania naturalnej cyrkulacji w budynku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!
15582
page-template-default,page,page-id-15582,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.4,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15652
 

Wentylatory dachowe

Wentylatory bębnowe i dachowe

Czyste powietrze jest kluczowe dla utrzymania dobrego zdrowia, dlatego warto zadbać o sprawną wentylację w domu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń takich jak wentylatory promieniowe dachowe. Zagwarantują one poczucie komfortu w miejscu, w którym się znajdują. Wentylator dachowy nawiewny to urządzenie służące do wentylacji mechanicznej. Wspomaga naturalną cyrkulację w budynku. Zadaniem wentylatora dachowego nawiewnego jest odprowadzenie zanieczyszczonego oraz dostarczenie do wnętrza świeżego powietrza. Urządzenia te dzieli się pod kątem kierunku przepływu powietrza tłoczonego przez wirnik na wentylatory osiowe (oś obrotu równoległa do strumienia) oraz wentylatory promieniowe dachowe (oś obrotu prostopadła do strumienia). Najczęściej są stosowane w obiektach użyteczności publicznej. Wentylator dachowy przemysłowy wykorzystywany może być w takich miejscach jak punkty gastronomiczne czy zakłady techniczne. Mogą się one znaleźć również w szpitalach czy urzędach. Kluczową rolę odgrywa wentylator dachowy przemysłowy w fabrykach, halach czy magazynach, gdzie niezbędna jest jego ciągła praca. Wybór wyciągu dachowego poprawia cyrkulację powietrza, zapobiega powstawaniu duszności czy unoszeniu się oparów i nieprzyjemnych zapachów. Kolejną propozycją do montażu w instalacjach wentylacyjnych są wentylatory bębnowe. Wyróżnia je duża szerokość wirnika przy niewielkich gabarytach. Zapewnia to wentylatorom bębnowym dużą wydajność i kompaktowość. Są wykonane ze stalowej blachy będącej dobrym zabezpieczeniem przed korozją.

Wentylator dachowy
Wentylator dachowy

Wentylatory przeciwwybuchowe i oddymiające

Niektóre budynki wymagają specjalnych zabezpieczeń i ulepszonej wentylacji. Obszary zagrożenia pożarowego powinny być wyposażone w wentylatory promieniowe przeciwwybuchowe wykonane z ocynkowanej blachy stalowej. Posiadają one izolację termiczną i akustyczną. Wentylatory promieniowe przeciwwybuchowe mają specjalną kategorię odporności ogniowej 400°C/2H i 300°C/2H. Ich zadaniem jest przetaczanie mieszaniny powietrza z gazami, pyłami i mgłami wybuchowymi w warunkach podwyższonego ciśnienia i temperatury. Wentylator dachowy przeciwwybuchowy stosowany jest w celu ograniczenia ryzyka wybuchu. Wybierając produkty warto zwrócić uwagę na odpowiednie oznaczenia. Wysokiej jakości wentylator dachowy przeciwwybuchowy posiada certyfikat bezpieczeństwa i jest zgodny z dyrektywą ATEX. Cechuje się starannie wykonaną konstrukcją zapewniająca bezawaryjną długoletnią pracę. Równie przydatnym urządzeniem jest wentylator oddymiający dachowy, który jest stosowany w celu usuwania dymu i gorącego powietrza z pomieszczeń. Łączy funkcję bytową z pożarową. Wentylator oddymiający dachowy najczęściej wykorzystuje się do przewietrzania garaży podziemnych. Urządzenie usprawniania także akcje gaśnicze. Wentylatory przeciwwybuchowe i oddymiające wyróżnia przystosowanie do pracy w ekstremalnych warunkach, uniwersalność i łatwość montażu.